konaného dne 6. 1. 2020

č. 5/RMČ/2020

vyjádření městské části Praha 14 k záměru "Obytný soubor Jordánská 2. etapa" na pozemku parc. č. 2587/11 kat. území Kyje při ul. Jordánská

I. k o n s t a t u j e, ž e

- záměr "Obytný soubor Jordánská 2. etapa" se nachází ve východní části na okraji zastavěného území na mírně svažitém pozemku, který je vymezen budoucím prodloužením ulice Jordánská a pěším pokračováním ulice Jamská. Ze západní strany řešené území sousedí s novou rodinnou výstavbou. Předmětem umístění je pozemek parc. č. 2587/11 kat.území Kyje.

- záměr tvoří jeden bytový dům o 4NP s šesti bytovými jednotkami a krytým parkováním na vlastním pozemku a devatenáct rodinných (řadových) domů o 2-3NP se zahradou a dvěma parkovacími stáními na vlastním pozemku. V souboru domů je pět různých typů (1A až 1E).

- podle platného Územního plánu sídelního útvaru hl. m. Prahy se dotčený pozemek nalézá ve funkční ploše OB - čistě obytné území s kódem využití území B a představuje plochu o velikosti 14 560 m2 , kde hrubá podlažní plocha činí 4 360 m2 . Navrhovaná infrastruktura se nachází na ploše DU - urbanisticky významné plochy a dopravní spojení, veřejná prostranství; navrhovaná opatření sloužící pro likvidaci dešťových vod zasahují také do ploch parkové zeleně.

- veřejná prostranství jsou souvislá a prodloužením stávajících ulic navazují na jejich charakter. Uliční profily v menších ulicích mezi rodinnou zástavbou mají charakter obytné ulice a napojují se na ulici Jordánská. Šířka pro hlavní ulici Jordánská 14 metrů, u přístupových ulic 8 m.

- záměr byl předložen dne 13. 2. 2019 komisi územního rozvoje a životního prostředí, poradnímu orgánu Rady MČ Praha 14, který předložený záměr vzal na vědomí jako součást "Zahradního města Jordánská"

II. s o u h l a s í

s předloženou dokumentací stavby " Obytný soubor Jordánská 2. etapa" na pozemku parc.č. 2587/11 kat. území Kyje při ul. Jordánská

III. p o ž a d u j e